Cymerman
Strona główna O firmie Oferta Przedstawiciele Kontakt Porady
 
Przyczepy podłodziowe
Lawety
Przyczepy bagażowe
Przyczepy specjalistyczne
Akcesoria
Urządzenia najazdowe
Osie hamowane
Osie niehamowane
Przyciągarki
Koła manewrowe
Serwis
 
Przyczepy Podłodziowe
 
Przyczepa bagażowa z prowadnicami BC750/1000
Przyczepa PC 1000 pod łodzie motorowe
 
System slipowania
 
Pobierz katalog z typami i pełną specyfikacją techniczną przyczep podłodziowych [plik PDF]

Proponujemy szeroką gamę przyczep podłodziowych w przedziale wagowym od 750 do 3500 kg DMC.

Oferujemy przyczepki do holowania małych łódeczek wędkarskich, jak również duże przyczepy do transportu większych jednostek motorowych i żaglowych.

Cynkowane ogniowo elementy metalowe oraz stosowane bezobsługowe łożyska odporne na działanie słodkiej wody (tzw. łożyska kompaktowe) gwarantują długi, bezawaryjny okres eksploatacji. Zunifikowanie podzespołów - urządzeń najazdowych, osi hamowanych
i niehamowanych ułatwi bezproblemowe usunięcie ewentualnej awarii na terenie Europy.

Różnorodność lodzi wymogła na nas opracowanie kilku systemów podparcia kadłubów w czasie transportu. Powstały systemy dostosowane do transportu lodzi i jachtów motorowych, jachtów żaglowych - zarówno mieczowych jak i balastowych oraz do skuterów wodnych.

Najlepszym systemem niosącym kadłub jednostki motorowej jest układ podpór wzdłużnych i zespołu rolek naprowadzających.

Łoża pod jachty żaglowe z reguły składają się z rolek, na których opiera się stępka i czterech podpór punktowych. Wskazane jest jednak, by jednostki o długości ponad 8 metrów były transportowane na łożach o konstrukcji podobnej do tych na jakich wozi się łodzie motorowe.

Jachty kilowe wymagają, prócz podpór punktowych odpowiednio wyprofilowanego łoża pod kil. Zastosowanie zawieszenia Neidhardta (stalowo-gumowe elementy pracujące na skręcanie) pozwala na maksymalne obniżenie środka ciężkości zestawu holowanego, co gwarantuje stabilność, a więc i bezpieczeństwo jazdy. Możliwość przesuwania osi pozwala bez względu na typ holowanej jednostki dobranie odpowiedniego nacisku na hak pojazdu holującego.

Uruchomienie w naszej firmie produkcji urządzeń najazdowych umocowanych na dyszlu o profilu 100/100 mm (DMC do 3000 kg) umożliwiło zastosowanie rozwiązań z łamanym dyszlem. Jest to bardzo praktyczny i bezpiec zny sposób wodowania jachtu na stromych slipach.

W sprawie cen i szczegółów technicznych prosimy o kontakt z nami lub z przedstawicielami handlowymi

Przyczepy podłodziowe na zamówienie indywidualne
Oprócz zaprezentowanych tutaj seryjnych przyczep podłodziowych, na specjalne zamówienie budujemy przyczepy specjalistyczne (często wielofunkcyjne), dopasowane do indywidualnych wymagań każdego Klienta.
Zobacz przykładowe realizacje >>>

 

 
  Projektowanie stron
Przyczepy podłodziowe | Lawety | Przyczepy bagażowe | Przyczepy specjalistyczne | Akcesoria | Serwis
Oferujemy przyczepy w szerokiej gamie: lawety, osie, osie do przyczep, przyczepy, przyczepy bagażowe, przyczepy podłodziowe, przyczepy samochodowe, urządzenia najazdowe